مقالات آموزشی

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن
 • خیلی از افراد (خصوصا بانوان) هستند که اهمیت زیادی به چیدمان و دکوراسیون منزل خود می‌دهند. بسیاری از این افراد، از هایسی سوالات میکنند که چگونه دکوراسیون آشپزخانه مدرن داشته باشیم؟ به همین دلیل، قصد داریم تا امروز، به راهکارهای داشتن دکوراسیون آشپزخانه مدرن بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

  تماس با شرکت شیرآلات هایسی، مشاوره خرید شیرآلات

  اهمیت دکوراسیون آشپزخانه در زیبایی منزل

  آشپزخانه‌ها یکی از مهمترین قسمت‌های خانه هستند. این فضا، مکانی است که بانوان خانه، بیشترین زمان را در آن می‌گذرانند. به همین دلیل، بسیار مهم است که آشپزخانه در جایی باشد و طرحی داشته باشد که همه بتوانند در آن احساس راحتی کنند.

  دکوراسیون آشپزخانه برای هر زنی حائز اهمیت است. بسیاری از زنان عقیده دارند که غذای خوب باید با شادی و روحیه بالا تهیه شود. به همین دلیل ، معمولا خانم‌ها ترجیح می‌دهند تا دکوراسیون آشپزخانه را مطابق میل خود انجام دهند.

  شاید شما هم در جستجوی یافتن یک دکوراسیون مدرن برای آشپزخانه خود به جستجوی این عنوان در اینترنت پرداخته اید و حالا، به این مقاله‌ی تهیه شده توسط هایسی رسیده اید. اما سوال اینجاست که آیا فاکتورهای مهم در دکوراسیون مدرن آشپزخانه را می‌شناسید؟ آیا طراحی مدرن برای آشپزخانه‌ای به اندازه‌ی آشپزخانه ی شما مناسب است؟ در ادامه این مقاله به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد.

  آشپزخانه شیک و زیبا، دکوراسیون مدرن برای آشپزخانه

  آیا دکوراسیون مدرن برای آشپزخانه من مناسب است؟

  طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به نحوی باشد که تمامی وسایل آشپزخانه در جای مناسب خود قرار بگیرند. از این طریق است که آشپزخانه شما زیباتر می‌شود. به کارگیری اصول مهندسی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن حرف اول را می‌زند.

  هنگام انتخاب سبک مناسب دکوراسیون منزل، جدا از انتخاب طرح‌ها و رنگ‌ها، باید به اصول مهندسی و طراحی آشپزخانه خود واقف باشید. چرا که از طریق طراحی اصولی، بهره‌وری و کارایی آشپزخانه شما بیشتر می‌شود.

  دکوراسیون مدرن برای آشپزخانه، یکی از طرح‌های پر طرفدار امروزی است و می‌تواند یک انتخاب عالی برای هر آشپزخانه‌ای باشد. دکوراسیون مدرن آشپزخانه‌ روی طراحی ساده، خطوط تمیز و استفاده از مصالح مدرن و نوآورانه تاکید دارد.

  داشتن آشپزخانه مدرن و زیبا

  از جمله ویژگی‌های دکوراسیون مدرن آشپزخانه می‌توان به استفاده از سطوح صاف و بدون الگو، استفاده از مصالحی مانند چوب و سنگ، رنگ‌های ساده و طبیعی مانند سفید، مشکی و خاکستری، و استفاده از فضاهای باز و آشپزخانه‌های نوع جزیره اشاره کرد.

  در طراحی مدرن، تمرکز بر حفظ تمیزی و سادگی است که در آشپزخانه‌ها، که معمولا به عنوان مکانی برای تهیه غذا و آشپزی استفاده می‌شود، بسیار مناسب است. همچنین، دکوراسیون مدرن به شما امکان می‌دهد تا از فناوری‌های نوین در آشپزخانه خود استفاده کنید، مانند دستگاه‌های هوشمند و الکترونیکی متصل به اینترنت اشیا.

  تاثیر المان‌های مختلف روی دیزاین آشپزخانه

  دکوراسیون آشپزخانه را می‌توان با استفاده از المان‌های مختلف بهبود بخشید. المان‌های زیر تاثیر قابل توجهی بر دکوراسیون آشپزخانه دارند. در ادامه به معرفی هر یک از این المان‌ها خواهیم پرداخت.

  تاثیر کابینت روی طراحی آشپزخانه مدرن

  کابینت‌ها در دکوراسیون آشپزخانه مدرن نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند و تاثیر قابل توجهی بر استایل و ظاهر آشپزخانه دارند. در زیر تاثیر کابینت‌ها بر دکوراسیون مدرن برای آشپزخانه را بررسی خواهیم کرد:

  طراحی و شکل کابینت‌ها

  کابینت مدرن برای افرادی که از شلوغی طرح‌های کلاسیک بیزار هستند، گزینه کاملا مناسبی به حساب می‌آید. در دکوراسیون مدرن، کابینت‌ها معمولا دارای طراحی ساده هستند. طراحی کابینت‌ها به صورت هندسی با زوایا و منحنی‌های نرم انجام می‌شود (و نه کابینت‌های طبقه طبقه با زاویه‌های تیز و شدید). 

  یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کابینت‌های مدرن و در واقع تفاوت اصلی آن با کابینت کلاسیک، نداشتن المان‌های اضافی مانند تاج‌ها و ستون‌های پرکار است. نبود چنین قسمت‌هایی عاملی مهم در راستای سادگی و خلوت بودن طراحی‌ کابینت مدرن به شمار می‌آید.

  اگر دوست دارید یک آشپزخانه مدرن داشته باشید، بهتر است کابینت‌هایی با طرح‌های شیک و ساده انتخاب کنید. همچنین در صورتی که فضای آشپزخانه به شما اجازه می‌دهد، می‌توانید از طرح آشپزخانه جزیره برای منزل خود استفاده کنید. طرح‌های آشپزخانه جزیره اخیرا طرفداران زیادی در ایران پیدا کرده است.

  کابینت مدرن آشپزخانه

  رنگ کابینت‌ها

  در آشپزخانه‌های مدرن، رنگ کابینت‌ها معمولا ساده و مینیمال است. رنگ‌هایی مانند سفید، کرمی، خاکستری و نقره‌ای برای کابینت‌ها انتخاب می‌شوند. استفاده از رنگ‌های روشن به صورت متعادل نیز در دکوراسیون آشپزخانه مدرن رایج است.

  جنس کابینت‌ها

  در دکوراسیون آشپزخانه مدرن، از جنس‌های متنوعی برای ساخت کابینت‌ها استفاده می‌شود. اما جذاب ترین جنس‌های مورد استفاده در کابینت‌های امروزی، نئوپان، ممبران، ام دی اف و هایگلاس (هایگلس) هستند.  جنس کابینت‌ها باید با سایر عناصر دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ باشد و به استایل مدرن آن مرتبط باشد.

  دستگیره‌ها و آکسسوری‌ها

  در طراحی کابینت‌های آشپزخانه مدرن، دستگیره‌ها و اکسسوری‌ها نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند. دستگیره‌ها معمولا ساده و با طراحی مینیمال بر روی کابینت‌ها قرار می‌گیرند. استفاده از دستگیره‌ها با جزئیات ساده و خطوط تمیز در دکوراسیون مدرن معمول است.

  اکسسوری آشپزخانه

  فراموش نکنید که کابینت‌ها در دکوراسیون مدرن آشپزخانه نقشی کلیدی دارند و می‌توانند با طراحی و جزئیات صحیح، زیبایی و شیوه مدرن را به آشپزخانه شما ببخشند. انتخاب کابینت‌های با طراحی ساده، رنگ‌های مینیمال و استفاده از جنس‌های مدرن می‌تواند ظاهر آشپزخانه را بهبود بخشد و با سایر عناصر دکوراسیون آشپزخانه هماهنگی داشته باشد.

  تاثیر شیرآلات روی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

  شیرآلات هم یکی دیگر از آیتم‌های مهم در جذابیت دکوراسیون آشپزخانه مدرن است. تنوع شیرآلات باعث شده است که آن‌ها علاوه بر عملکردی که دارند، در زیبایی و دیزاین دکوراسیون داخلی تأثیرگذار باشند. بهتر است پیش از خرید شیرآلات آشپزخانه خود، سری به صفحه راهنمای خرید شیرآلات هایسی بزنید.

  طراحی شیرآلات

  شیرآلات آشپزخانه مدرن معمولا دارای طراحی شیک و ساده‌ای هستند و خطوط تمیز و زوایای مشخصی دارند. امروزه، طرح‌های شیرآلات شاوری جای خود را به طرح‌های شیرآلات اهرمی دادند. این طرح‌ها باعث جذابیت دو چندان آشپزخانه شما خواهند شد.

  رنگ شیرآلات

  شیرآلات مدرن امروزی معمولا دارای سطح براق و یا مات با رنگ‌های ساده مانند نقره‌ای، کروم، سفید، طلایی و مشکی هستند. انتخاب رنگ مناسب شیرآلات به رنگ کابینت‌های انتخابی شما بستگی زیادی دارد. ما در مقاله‌ای به صورت مجزا به بهترین رنگ شیرآلات پرداخته ایم.

  اما از آنجایی که قصد شما داشتن یک آشپزخانه مدرن است، پیشنهاد ما برای شما، انتخاب کابینت سفید با شیر ظرفشویی سفید طلایی رابون است. این ترکیب زیبا و جذاب، تاثیر بی‌نظیری روی مدرن بودن آشپزخانه شما دارد.

  شیرآلات سفید طلایی برای ست کردن در دکوراسیون آشپزخانه مدرن

  جنس شیرآلات

  یکی از مهم ترین مواردی که هنگام انتخاب شیرآلات مدرن برای آشپزخانه باید به آن توجه کنید، جنس شیرآلات است. شرکت هایسی از آلیاژهای زاماک و برنج برای ساخت شیرآلات خود استفاده می‌کند. آلیاژ برنج مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و رطوبت دارد در نتیجه شیر دچار خوردگی و زنگ‌ زدگی نمی‌‌شود. آلیاژ زاماک نیز در برابر فشار و تنش مقاوم است. 

  ماندگاری شیرآلات

  شاید تعجب کنید اما ماندگاری شیرآلات هم تاثیر بی نظیری روی مدرن بودن آشپزخانه خواهد داشت. فرض کنید بعد از گذشت 1 تا 2 سال، شیرآلات شما دچار خوردگی یا زنگ زدگی شود! یا برای مثال، رنگ شیرآلات شما کدر و یا بی رنگ شود! پس در هنگام خرید شیرآلات به ماندگاری و شرایط گارانتی شیرآلات نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

  فراموش نکنید که در طراحی آشپزخانه مدرن، شیرآلات نقش مهمی در ایجاد جلوه‌ی مدرن و منسجم دارند. انتخاب شیرآلات با طراحی هماهنگ با سایر عناصر آشپزخانه و استفاده از مواد با کیفیت و خوب می‌تواند به دکوراسیون آشپزخانه شما زیبایی و شکوه بیشتری ببخشد.

  جمع بندی نهایی

  داستان ما برای یاد دادن موضوع دکوراسیون آشپزخانه مدرن در اینجا به پایان نمیرسد. این مقاله در روز‌ها و ماه‌های آینده آپدیت خواهد شد و موارد دیگری که برای داشتن آشپزخانه مدرن مورد نیاز است نیز به آن اضافه خواهد شد.

  اما پیش از آن، شما به ما بگویید که آیا دوست دارید آشپزخانه‌ای با دکوراسیون مدرن داشته باشید؟ چه موانعی سر راه شما وجود دارد تا به این خواسته‌ی خود نرسید؟ 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *